Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 27 listopada 2022

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu 27 listopada 2022

Rozmiar tekstu

A

A

A

Pierwsza Niedziela Adwentu – 27 listopada 2022r.

1. Dziś Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Kościelny. Adwent jest to radosne oczekiwanie na przyjście Chrystusa Pana, które będziemy przeżywać podczas świąt Bożego Narodzenia. Ten okres ma również na celu przygotowanie naszych serc na spotkanie z Jezusem w chwili śmierci i w dniu Sądu Ostatecznego. Kościół w tym czasie zachęca do czuwania i modlitwy w stanie łaski uświęcającej; dzisiaj po mszy o godz. 12:00 – spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich przygotowujących się do pierwszej Komunii św; Roraty w naszej świątyni codziennie o 18:00. Dzieci z kolorowymi lampionami przychodzą na Mszę św. roratnią we wtorek i czwartek. W pierwszy czwartek – Wieczór Uwielbienia i adoracja Najświętszego Sakramentu - do godz. 21:00; odwiedziny chorych w pierwszy piątek od godz. 8:30 rano; rekolekcje będą u nas od czwartej niedzieli adwentu. We wtorek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Niepokalane Poczęcia NMP – będziemy odprawiali po mszy św. porannej i w Kaplicy przed mszą św. wieczorną.

2. Opłatki wigilijne możemy nabywać u pana Organisty w kancelarii parafialnej oraz u pana Kościelnego w kruchcie Bazyliki przy wychodzeniu ze świątyni. Ofiary złożone przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za ich ofiarną posługę. Proszono mnie o przekazanie informacji: centrum Diagnostyki Medycznej przy ul. Widok 11 zaprasza na bezpłatne badania kolonoskopowe. Szczegółowe informacje w gablotach ogłoszeniowych.

3. Rozprowadzamy świece Caritas na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji. Duża świeca kosztuje 20 zł, mała 10 zł. Włączamy się w akcję diecezjalnej Caritas do utworzenia paczek świątecznych dla rodzin będących w dramatycznej sytuacji egzystencjalnej na Ukrainie. Na Święta Bożego Narodzenia zróbmy dodatkową paczkę, w której będą: mąka, cukier, makaron, konserwy, miód, słodycze, kasza itp. Taką paczkę może zorganizować jedna rodzina, kilka rodzin, mieszkańcy danej ulicy czy mieszkańcy bloku. Kartony do tych paczek można pobrać w kancelarii; także w godzinach urzędowania kancelarii od godz. 9:00 do 11:00 i od godz. 16:00 do 17:30 można te artykuły przynosić. Zbiórka artykułów będzie do 4 grudnia, (więc tylko w tym tygodniu), następnie za pośrednictwem Caritas diecezjalnej dary te zostaną przetransportowane dla rodzin na Ukrainę w diecezji Żytomiersko–Kijowskiej. Byłoby również miło, gdyby wśród produktów znalazła się świeca Caritas oraz życzenia świąteczne przekazane przez rodzinę lub naszą wspólnotę parafialną.

4. Polecamy tygodniki Niedziela, Gość Niedzielny (z kalendarzem na Nowy 2023 Rok) i Wiadomości Parafialne – z programem wizyty duszpasterskiej – kolędy, która jutro rozpoczynamy od bloków nr 2, 4 i 6 przy ul. kard. St. Wyszyńskiego. Ponieważ jako księża jesteśmy w zmniejszonym składzie – ks. Tadeusz przebywa na dłuższym leczeniu – pamiętajmy o Nim w modlitwach – prosimy, aby ze spowiedzi zarówno w niedzielę jak i w tygodniu korzystać przed mszami św. Moi Drodzy – jeśli chodzi o bloki, to gdyby wyznaczona godzina rozpoczęcia kolędy miała się zmienić od wcześniej podanej, to w przed dzień kolędy na drzwiach wejściowych będzie wywieszka z informacją od której kapłan rozpocznie wizytę duszpasterską(trzeba Kochani cierpliwości, bo przecież normalne codzienne obowiązki duszpasterskie księża muszą wypełniać). Druga sprawa – widzimy wiele kosztownych prac jest do dnia dzisiejszego bardzo solidnie wykonywanych przy Bazylice, gdyby ktoś miał życzenie złożyć „extra ofiarę” na Kościół – prosimy, aby tą kopertę podpisać, podobnie jak podpisujemy tzw. Dar Serca. Przy okazji dziękujemy wielu rodzinom, osobom, które te prace co miesiąc wspieracie właśnie Darem Serca. Również bardzo sobie ceńmy i będziemy wszystko robić mimo szalejącej drożyzny, by Bazylika była nadal ogrzewana, byśmy w godnych warunkach mogli się modlić i sprawować liturgię. I jeszcze jedno: Gdyby ktoś z Państwa był przeszkodzony i nie mógł przyjąć księdza po kolędzie o wyznaczonej godzinie, to po godz. 16:00 ministranci będą pukać drugi raz, aby każdy kto pragnie i ceni sobie błogosławieństwo kolędowe mógł temu obowiązkowi zadośćuczynić. Program przed świątecznej kolędy jest też na stronie internetowej naszej parafii: www.bazylikazawiercie.pl i w gablotach ogłoszeniowych.

5.Organizujemy wyjazd zimowy dla dzieci i młodzieży z naszej parafii „Ferie z Bogiem” w Zakopanem, a terminie 16-21 stycznia 2023 roku. Karty uczestników można pobrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapisy trwają do 10 grudnia.

6. Życząc Wam dobrego tygodnia – solenizantkom i solenizantom miesiąca grudnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie.

26

LIS

2022

1769

razy

czytano

98/128

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia