Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2022

Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20 listopada 2022

Rozmiar tekstu

A

A

A

 

XXXIV Niedziela Zwykła Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
20 listopada 2022r.

1. Dzisiejsza uroczystość kończy rok liturgiczny w Kościele. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po mszy św. o godz. 10:30 wspólnie odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi – zawierzając nasze rodziny i całą naszą parafię.

W naszej parafii dziś odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej – lista zgłoszonych kandydatów wraz z instrukcją głosowania znajduję się na kartach wyborczych (na stoliku pod chórem) – prawo oddania jednego głosu ma każdy pełnoletni parafianin.

2.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., po mszy św. o godz. 12:00 – spotkanie duszpasterskie z rodzicami tych dzieci.

3. Serdeczne podziękowanie za złożone dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca ofiary zwłaszcza DAR SERCA przeznaczone na opłacenie prac przed nasza Bazyliką i na ogrzewanie świątyni.

4. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek 21 listopada wsp. Ofiarowania NMP; we wtorek 22 listopada wsp. św. Cecylii patronki muzyki kościelnej – z tej racji wyrażamy naszą wdzięczność wobec naszego p. Organisty Dariusza, członków naszego chóru parafialnego oraz dzieci ze scholi dziecięcej – życzymy im Bożego błogosławieństwa i opieki św. patronki.

5. W minioną niedzielę poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Opłatki nie będą roznoszone do naszych domów, ale można je sobie nabywać u pana Organisty Dariusza w kancelarii parafialnej, lub u panów Kościelnych Jerzego i Norberta w zakrystii oraz w kruchcie Bazyliki przy wychodzeniu ze świątyni. Ofiary złożone  przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za posługę pana Organisty i panów Kościelnych, którym dziękujemy za ich ofiarną pracę.

6. Organizujemy wyjazd zimowy dla dzieci i młodzieży z naszej parafii „Ferie z Bogiem” w Zakopanem, w terminie 16-21 stycznia 2023 roku. Karty uczestników można pobrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zapisy trwają do 10 grudnia.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu, zatem nadchodzący tydzień niech posłuży szczególnie dzieciom, aby pod kierunkiem rodziców, rodzeństwa i katechetów, wykonały piękne lampiony, z którymi będą uczęszczały na Msze św. Roratnie.

8. Na lekturę duchowną polecamy tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny oraz Wiadomości Parafialne. Drogim parafianom i Gościom nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

19

LIS

2022

528

razy

czytano

39/68

bazylikazawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia