Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Polish Ukrainian English

kancelaria@bazylikazawiercie.pl

32 67 222 71

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

Rozmiar tekstu

A

A

A

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
VI Niedziela Wielkanocna22 maja 2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ na mszy o godz. 12:00 szkoła nr 1 i nr 4. Dzieciom gratulujemy tej chwili i życzymy, aby przez całe życie kochały Chrystusa Eucharystycznego, szczególnie przez częstą Komunię św. Dzieci będą przeżywać „BIAŁY TYDZIEŃ” – codziennie gromadząc się na mszy św. o godz. 18:00. Dzisiaj po mszy św. będzie wspólna fotografia, natomiast indywidualne fotografie będą w poniedziałek po mszy św. Za tydzień o godz. 10:30 – rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas czwartych; spowiedź dzieci rodziców i bliskich w piątek o godz. 18:30. Próby według ustalonego wcześniej porządku. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i ich bliskich na Jasną Górę w sobotę 11 czerwca. Zapisy w Białym Tygodniu. W poniedziałek o godz. 19:00 spotkanie III grupy bierzmowanych.

2. Dzisiaj w Lyonie we Francji o godz. 15:00 odbędzie się beatyfikacja Pauliny Jaricot - założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca oraz obrończyni praw robotników we Francji. 
3. W dzisiejszą niedzielę w Zawierciu odbywa się MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY pod hasłem „Tak dla życia”. O godz. godz. 15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia – na Placu Jana Pawła II przy Dworcu PKP i przemarsz do kościoła NMP Królowej Polski. 
Godz. 15:20 - Zbiórka uczestników i przemarsz ulicami Zawiercia.
Godz. 15:50 - Zakończenie marszu przy kościele NMP Królowej Polski.

4. Ks. Prałat Tadeusz przeżywa w tym roku złoty jubileusz 50 – lecia kapłaństwa – mszę św. Jubileuszową ks. Prałat odprawi w przyszłą niedzielę o godz. 12:00. Czujmy się wszyscy zaproszeni.

5. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30, natomiast w piątek o godz. 17:00 Nabożeństwo Wielkanocne Droga Światła – zakończymy Nabożeństwem Majowym. Przeżywamy Dni Modlitw o Urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). Do środy włącznie na Nabożeństwie Majowym – procesja błagalna do Krzyża Misyjnego o urodzaje. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o urodzaje i o błogosławieństwo w pracy ludzkiej.

6. W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha św. – będziemy odprawiali codziennie po Mszy św. porannej i podczas nabożeństwa majowego.

7. W tym tygodniu na lekturę duchowną szczególnie polecamy tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny oraz nasze Wiadomości Parafialne.

8. Wszystkim – życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego tygodnia.

26

MAJ

2022

203

razy

czytano

134/136

bazylika-zawiercie.pl

Rzymskokatolicka Parafia Pod Wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

 

42-400 Zawiercie
ul. Sienkiewicza 4

Telefon: 32 67 222 71

E-mail: kancelaria@bazylikazawiercie.pl

 

Numer rachunku bankowego parafii:
88 2030 0045 1110 0000 0177 2360

Logo serwisu.

Katolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia